۱۳۹۷/۰۲/۲۵
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس :

رتبه نخست بیشترین مجوز سرمایه گذاری خارجی سال ۹۶ در اختیار استان فارس می باشد

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس گفت : استان فارس رتبه نخست بیشترین مجوز سرمایه گذاری خارجی به ارزش یک میلیارد و هشت میلیون دلار در سال ۹۶ در میان استان های سراسر کشور راکسب نمود و این در حالی است که ۴۵۳ میلیون دلار بیش از سهم استانی خود ( ۵۵۵ میلیون دلارپیش بینی شده ) ثبت سرمایه گذاری خارجی را انجام داده است

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس  هاله فولاد فر  اظهار داشت : با توجه به عملکرد استان فارس در شناسایی فرصت ها ی سرمایه گذاری ، تاکنون 262 فرصت سرمایه گذاری استان شناسایی شده و فرم خلاصه اطلاعاتی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی برای آن ها تکمیل شده و کماکان درحال شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استان می باشند.  
وی در ادامه با اظهار بهبود شاخص های کسب و کار استان افزود: استان فارس از رتبه 18 کشور در سال 94 به رتبه 4 در سال 95 ارتقاء یافت و در سال 96 نیز کماکان روند بهبود را دنبال کرده است .
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس  با تفکیک بخش هایی که فرصت های سرمایه گذاری وجود دارد اظهار داشت : استان در بخش های کشاورزی ، صنعت و خدمات جمعا 262 فرصت  سرمایه گذاری دارد که سرمایه گذاری آن ها بالغ بر  675/742 میلیارد ریال می باشد.
هاله فولاد فر با بیان پروژه های اولویت دار دولتی استان و روش تامین مالی فاینانس  گفت : 35 پروژه دولتی استان جهت تامین مالی به روش فاینانس شناسایی شده  که با  جذب مبلغ 6682 میلیون دلار جهت بهره برداری در اولویت  بخش سرمایه گذاری استان قرار دارد .
فولاد فر در ادامه با اشاره به برخی  پروژه های مهم در حال اجرای استان عنوان داشت : پروژه شهر بین المللی سلامت و گردشگری فارس با سرمایه گذاری بالغ بر 300 هزار میلیارد ریال معادل 8/7 میلیارد دلار و اشتغالزایی برای حدود 30 هزار نفر از مهمترین پروژه های در دست اجرای استان می باشد .
وی افزود : در بخش های صنعت، کشاورزی و صنایع تبدیلی و نیروگاههای تجدید پذیر و خدمات شهری نیز طرح های بسیار خوبی مجوز فعالیت اخذ نموده اند که با بهره برداری از این طرح ها فرصت های شغلی بسیار مناسبی در استان ایجاد می گردد.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67457
تعداد بازدیدها : ۲۰۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است