۱۳۹۷/۰۲/۰۵
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

حمایت از عشایر مصداق عینی حمایت از تولید کنندگان کالای ایرانی است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری فارس بیان داشتند : با توجه به نامگذاری سال ۹۷ توسط مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی ،ارایه خدمات مناسب به منظور بهبود و توسعه وضعیت اجتماعی -اقتصادی و تولیدات عشایر از اهداف مهم تمامی دستگاههای اجرایی دولتی وغیر دولتی وبخش خصوصی می باشد و حمایت از عشایر مصداق عینی حمایت از تولید کالای ایرانی است .

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری مهندس یداله رحمانی در اولین جلسه شورای عشایری استان در سال 1397 گفت : استان فارس دارای بیشترین جمعیت عشایر در تمام کشور می باشد و با توجه به کوچ بهاره عشایر کوچنده کمیته کنترل و مدیریت کوچ بهاره اداره کل امور عشایر فارس تشکیل شده است و سه اکیپ مدیریت کوچ در اداره کل و ده اکیپ مدیریت کوچ در سطح شهرستان ها جهت سهولت در کوچ عشایر استان از قشلاق به ییلاق تشکیل گردیده است .
وی در ادامه افزود : طرح ارائه خدمات پشتیبانی به کوچنده ها و همچنین خدمات حین کوچ به عشایر مانند آبرسانی سیار جهت تامین آب شرب انسان و دام – تامین آبشخور سیار و پر کردن آب انبارهای موجود در مسیر کوچ و اطراقگاه ها – تامین ارزاق عمومی مورد نیاز عشایر از جمله آرد و تامین علوفه مورد نیاز دام در دست اقدام می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استان با اشاره به ماده 5 آئین نامه ساماندهی عشایر مصوب هیات محترم وزیران اظهار داشت : کلیه دستگاههای اجرایی ذیربط موظفند در تنظیم بودجه سنواتی و تدوین اهداف کمی برنامه های کوتاه مدت و میان مدت با اختصاص اعتبارات متناسب با جمعیت عشایری نسبت به انجام وظایف مربوط به حوزه فعالیت خود در مقابل مناطق عشایری اقدام نمایند .
یداله رحمانی با توجه به طرح ویژه ارایه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری مصوب هیات وزیران مورخ 07/10/1395 بیان داشت : در این طرح 18 دستگاه اجرایی موظف  به خدمت رسانی به جامعه عشایری هستند که هر دستگاه با توجه به توانایی درون سازمانی اقدامات لازم را انجام دهند.
رحمانی با توجه به چالش هایی که در بخش فرهنگی عشایری وجود دارد عنوان داشت : مشخص نبودن متولی فرهنگی    عشایر – عدم تخصیص اعتبارات فرهنگی برای جامعه عشایری – عدم انسجام تشکل های فرهنگی در حوزه عشایر از مهم ترین چالش های بخش فرهنگی می باشدکه با مکاتبات وپیگیری لازم باید این چالش ها برطرف گردد.  
گفتنی است این جلسه که آقای قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران نیز حضور داشتند نحوه تامین علوفه و دیگر نهادههای دامی بررسی وتصمیمات لازم اتخاذ گردید.
 
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67465
تعداد بازدیدها : ۱۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است