۱۳۹۶/۱۱/۱۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

تا پایان سال جاری صدرصد تسهیلات قرض الحسنه بانکی ویژه مددجویان کمیته امداد استان فارس جذب شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با توجه به اینکه مبلغ ۱.۴۰۱.۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره ) به بانک های عامل استان فارس ابلاغ شده است این نهاد تاکنون موفق به جذب مبلغ ۱.۰۴۲.۴۵۵ میلیون ریال ، معادل ۷۴% شده و ۲۶% باقی مانده که معادل ۳۵۹.۴۴۵ میلیون ریال می باشد را باید تا پایان سال جذب نماید .

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس یداله رحمانی در جلسه بررسی مشکلات جذب تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط بانک های عامل اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده اکثر مددجویان کمیته امداد که نتوانسته اند وام خود اشتغالی دریافت نمایند با مشکل ضامن معتبر بانکی روبرو هستند که  می بایست  این مشکل با درایت مدیران بانکهای استان حل و فصل شود.
وی در ادامه بیان داشت : با توجه به افزایش حجم اعتبارات تخصیصی استان  در سال جاری نسبت به سال گذشته و افزایش سقف تسهیلات قابل پرداخت به مبلغ 200 میلیون ریال وتخصیص بیش از 89 درصد از تسهیلات مذکور جا دارد مدیران    بانک های استان و مدیران کمیته امداد امام خمینی ( ره ) استان و شهرستان اهتمام بیشتری جهت تخصیص کامل این اعتبارات و جذب این منابع تا پایان سال معمول نمایند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اعلام داشت : در بین بانک های استان که تسهیلات  اشتغالزای مذکور به آنها ابلاغ شده  می توان به جذب 95 درصدی بانک رفاه کارگران و  93 درصدی بانک سپه و 81 درصدی بانک مسکن اشاره نمود .  
یداله رحمانی در ادامه با توجه به توانمند سازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی ( ره ) اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط کمیته امداد امام خمینی ( ره ) جهت ایجاد اشتغال پایدار و تعامل با مدیران بانک های استان و فرمانداران در شهرستان ها انشااله تا پایان سال صد در صد تسهیلات مذکور جذب خواهد شد.  
وی در ادامه به برنامه های توانمند سازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اشاره نمود واظهار داشت :  در این راستا نصب حدود 400 طرح پنل خورشیدی درشهرستانهای مختلف استان در دست اقدام می باشد که تاکنون 250 پنل خورشیدی با ظرفیت 5 کیلو وات نصب شده و برق تولیدی آنها وارد شبکه می شود و مابقی نیز تا پایان سال جاری نصب و به بهره برداری خواهد رسید.
ایشان همچنین به طرحهای اشتغال پایدار کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان فارس پرداخت و بیان نمود : اجرای طرح های اصلاح نژاددام از جمله واحدهای پرورش بزهای چند قلو زا در مناطق روستایی وعشایری در دستور کار این نهاد قرار دارد.
در این جلسه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ( ره ) استان گزارش اقدامات کمیته امداد  در راستای پرداخت تسهیلات و اشتغال زایی در استان را  ارائه نمودند.

 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67466
تعداد بازدیدها : ۱۹۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است