۱۳۹۶/۱۰/۲۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

پرداخت تسهیلات به جامعه عشایری باعث بهبود و توسعه وضعیت اقتصادی و اشتغال آنان شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: پرداخت تسهیلات به جامعه عشایری می بایست در همه مولفه ها باعث توسعه اقتصادی و اجتماعی و اشتغال پایدار آنان شود در غیر اینصورت مشکلی به مشکلات جامعه عشایری نیز اضافه خواهد نمود.

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس یداله رحمانی در سومین جلسه شورای عشایری استان فارس بیان داشت : استان فارس با 12.5% عشایر کشور پرجمعیت ترین استان عشایر نشین می باشد وازآنجا که عشایر به عنوان یکی از قطب های تامین مایحتاج پروتئین کشور می باشد نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارد .
وی در ادامه اظهار داشت : در اجرای بخشنامه های اقتصاد مقاومتی تسهیلاتی به عشایر اختصاص یافت که از این میزان در بخش خشکسالی ( سهم عشایر استان فارس) مبلغ 39375 میلیون ریال بود که استان  توانست مبلغ 34585  میلیون ریال  را به ازای 432 نفر جذب نماید و درصد جذب استان در این بخش 87% می باشد .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اعلام داشت:  سهم تسهیلات خشکسالی استان در بخش تشکلها 76.125 میلیون ریال بوده که در این بخش نیز مبلغ 51425 میلیون ریال به ازای 11 تشکل  با 85% جذب شده است .
یداله رحمانی با توجه به وام اشتغالزایی کمیته امداد که مبلغ اختصاص یافته به استان  بدون محدودیت می باشد بیان داشت: استان در این بخش مبلغ 5250 میلیون را جذب نموده و امید می رود با فرهنگ سازی و کار آفرینی بتوان تا پایان سال مبالغ بیشتری را متناسب با نیاز این قشر عزیز و در راستای خود کفایی آنان جذب نمود.
رحمانی با اشاره به صندوق خرد زنان عشایر استان فارس اظهار داشت: اولین صندوق استان فارس در منطقه عشایری گیاهزار خانه زنیان شهرستان شیراز با 59 نفر عضو تشکیل گردیده است .
وی در ادامه با اشاره به تعداد صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری کشور که تعداد آن 308 صندوق می باشد گفت: اکنون در استان فارس 46 صندوق خرد زنان با تعداد 1400 عضو وجود دارد که تعداد 16 صندوق در شهرستان فسا تشکیل گردیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به صندوق صنایع دستی فیروزآباد به عنوان پایلوت کشوری گفت: این صندوق در سال 94 با تعداد 30 عضو تاسیس شده که مبلغ 200 میلیون ریال به صورت تسهیلات  به آن پرداخت شده و عمده تولیدات آن گلیم – گلیمچه – رند- گچمه- شیشه درمه – اوی و ... می باشد .
یداله رحمانی با اشاره به فعالیت وسیع زنان عشایری گفت: امید می رود که صندوق صنایع دستی و صندوق خرد زنان  به زودی در تمامی شهرستان های عشایر نشین استان تشکیل گردد و شاهد خودکفایی عشایر باشیم .


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67467
تعداد بازدیدها : ۱۷۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است