۱۳۹۶/۱۰/۱۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

از متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان حمایت می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع گفت : در راستای منویات مدیریت ارشد استان و بر اساس مصوبات کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری و هیت مدیره شرکت شهر که ای صنعتی فارس از متقاضیانی که اقدام به سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان نمایند حمایت می شود .

به گزارش دفتر جذب وحمایت از سرمایه در هشتاد وسومین جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری یداله رحمانی  افزود : علاوه بر مزایای استقرار صنایع در شهرک ها و نواحی صنعتی که شامل ارائه زمین مناسب و عدم نیاز به کسب مجوز جداگانه از ادارات و سازمانها و صدور مجوز ساخت و ساز و پایان کار ، دسترسی آسان به امکانات زیر ساختی می شود جهت تشویق متقاضیان سرمایه گذاری در این مناطق مشوق های دیگری نیز در نظر گرفته شده است .
وی گفت : بر اساس تصمیمات اتخاذ شده خانواده های معظم شهدا وایثارگران و شرکت های دانش بنیان و مخترعان و سرمایه گذاری خارجی از مزایای کاهش نقدی قرار دادبه میزان 50 درصد برخوردار می شوند .
یداله رحمانی همچنین با اشاره به مشوق های در نظر گرفته شده به سایر متقاضیان بیان داشت : به متقاضیان که حق بهره برداری را در زمان عقد قرارداد و به صورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند مشمول 25درصد بخشودگی در قیمت زمین می گردند .
وی ادامه داد : متقاضیانی که قبل از از سر رسید پرداخت باقیمانده اقساط و یا دصدی از بدهکاری خود اقدام نمایند 10 درصد تخفیف از مبلغ کل قرار داد و به متقاضیانی که حداقل 40درصد در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و 35 درصد عرصه در تمامی شهرک ها و نواحی صنعتی استان را به زیر بنا تبدیل نمایند که در صورت اخذ پروانه بهره برداری و صلاحدید هیات مدیره می توانند سفته های سر رسید شده دریافت نمایند.
معاون هماهنگی  امور اقتصادی و توسعه منابع با اشاره به حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان از پروژه های علمی افزود: از پایان نامه کارشناسی ارشد تا حدود مبلغ 20 میلیون ریال و از دوره دکتری 40 میلیون ریال و از پایان نامه های مقطع فوق دکتری 60 میلیون ریال و از پایان نامه های دانشجویان ایران در خارج از کشور 40 میلیون ریال حمایت نقدی می شود.
رحمانی با اشاره قابلیت های استان در این بخش اضافه نمود: در استان فارس 70 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که مساحت در اختیار آن 7222 هکتار می باشد که 5234 هکتار آن در فاز عملیاتی قرار گرفته است و برای خدمات دهی به سرمایه گذاران 1071 لیتر بر ثانیه آب و 516 مگاوات برق و برای 35 شهرک صنعتی نیز گاز و 56 شهرک و ناحیه دارای خط تلفن و 15 شهرک نیز از تصفیه خانه فاضلاب بهره مند می باشند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع گفت : حمایت های نرم افزاری واحدهای بهره بردار در شهرک های صنعتی نیز از دیگر حمایت های استانی است که از بنگاههای مقیاس کوچک و متوسط یارانه حداکثر 50 درصدی تا سقف 100 میلیون ریال از هزینه های تهیه مطالعه امکان سنجی را بر اساس قرار داد منعقده میان واحد های صنعتی و شرکت مشاور پرداخت می گردد.
رحمانی ادامه داد: شهرک ها و نواحی صنعتی استان فارس آمادگی واگذاری به صورت یکجا طرح هایی از قبیل احداث پنل خورشیدی گلخانه های صنعتی و ... را به سرمایه گذاران خارجی و داخلی دارد.  
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67469
تعداد بازدیدها : ۱۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است