۱۳۹۶/۰۹/۱۹
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس :

سرمایه گذاری در زیر ساخت های حمل و نقل نیرو محرکه، توسعه کشور است

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گفت : یکی از راهکارهای بهبود توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه بهبود همه جانبه حمل و نقل و ارتباطات می باشد ،همچنین حمل و نقل در گشایش صادرات و افزایش گردش چرخه تجارت و بازرگانی نقش مهمی بر عهده دارد.

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری هاله فولاد فر بیان داشت : زیر ساخت های حمل و نقل منبع و پتانسیل خوبی برای اشتغال زایی می باشد و استاندارد زندگی را بالا برده وچشم اندازهای رشد فراگیر را بهبود می بخشد .
وی در ادامه افزود: استان فارس در بخش ریلی با برخورداری از پتانسیل های مهم کشاورزی ، گردشگری و صنایع تبدیلی در سال 1388 به شبکه سراسری راه آهن پیوست و با مجموع 23 ایستگاه که شامل 6 ایستگاه تشکیلاتی مهم است در شبکه ریلی کشور نقش آفرینی می کند .
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری اظهار داشت : استان فارس با 500 کیلومتر خط اصلی و 77 کیلومتر خط مانوری و 5 کیلومتر خط صنعتی و تجاری 4درصد از شبکه ریلی را دارا می باشد.
هاله فولاد فر در خصوص حمل ونقل جاده ای در سال 95 بیان داشت: فارس دارای حدود 16 میلیون تن بار خروجی و 12 میلون تن بار ورودی و 806 میلیون تن بار درون استانی بوده است و در کشور دارای رتبه چهارم حمل و نقل می باشد .
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری با اشاره به اینکه راه آهن باعث هم سویی مسیرهای ریلی با کریدورهای ترانزیتی می شود و همچنین اتصال شبکه ریلی به بخش عمده ای از مراکز اصلی تولید و جذب بار و مسافر داخلی و مرزی و ترانزیتی است افزود: در صورت احداث 7 خط فرعی راه آهن به طول مجموع 65 کیلومتر مقدار 909 میلیون تن بار در استان از این مراکز صنعتی و معدنی از طریق ریل جذب خواهد شد .
هاله فولاد فر در ادامه بیان داشت : به منظور ایجاد بسته سرمایه گذاری در این رابطه جلسات و هماهنگی هایی با مدیران محترم قطار شهری ، راه آهن،  راه و شهر سازی و سایر مدیران مربوطه صورت گرفته تا بتوان با بهره گیری کامل از منابع و پتانسیل های استان سرمایه های خوبی در این حوزه ها جذب نمود و در توسعه زیر ساخت های حمل و نقل استان گام مهمی برداشت.  

 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67470
تعداد بازدیدها : ۱۲۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است