۱۳۹۶/۱۰/۱۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

تعادل بخشی عرضه و تقاضای تخم مرغ وکنترل قیمت آن برای مصرف کنندگان در اولویت اصلی ستاد تنظیم بازار استان باشد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: با توجه به تولید ۴۷۰۰۰ تن تخم مرغ در سال و مصرف سالانه ۴۸۰۰۰ تن در استان ستاد تنظیم بازار می بایست با برنامه ریزی در بازه های مختلف زمانی این کمبود را مرتفع و تعادل را در بازار استان ایجاد نمایند.

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس  یداله رحمانی در نهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: با توجه به مصرف روزانه 128 تن تخم مرغ در استان و برگزاری جلسه با شرکت تعاونی مرغ تخمگذار و توزیع تخم مرغ تولیدی استان مقرر گردید هر کیلو تخم مرغ با قیمت 5300 تومان درب مرغداری ها و 5500 تومان در محل توزیع عمده در شیرازعرضه گردد .
وی در ادامه بیان نمود : خوشبختانه تاکنون آنفولانزای فوق حاد پرندگان مرغداری های استان را درگیر ننموده و استان فارس در تامین تخم مرغ مصرفی تا حدود زیادی خود کفا و با واحدهایی که تا آخر سال به تولید می رسند مازاد بر نیاز استان هم تولید خواهیم داشت .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار داشت: بحث تنظیم بازار تخم مرغ به اتحادیه مرغ میهن ( اتحادیه مرغ تخم گذار ) در سطح کشور واگذار شده و در صورت نیاز به عرضه مستقیم و گسترده و در صورت نیاز واردات ، این اتحادیه نیاز بازار مصرف را برآورده می نماید و با اقدامات این اتحادیه و همکاری اصناف ، خوشبختانه قیمت تخم مرغ کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرد.
یداله رحمانی در ادامه عنوان داشت: وزارت جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار و مرتفع ساختن نیاز تخم مرغ واحدهای صنفی و صنعتی ، آنها را به سمت خرید پودر تخم مرغ تشویق نموده تا تولید و واردات تخم مرغ تازه فقط به مصارف خانگی اختصاص یابد .
رحمانی با توجه به افزایش قیمت محصولات لبنی در استان فارس اعلام داشت: در استان فارس روزانه 1600 تن شیر تولید می گردد که روزانه 1200 تن شیردرکارخانجات لبنی استفاده می شود و 400 تن در کارگاه های کوچک (لبنی، بستنی بندی ) وکارخانجات سایر استان ها استفاده می شود .
وی در خصوص افزایش قیمت نهاده های کشاورزی که در نهایت به افزایش قیمت محصولات لبنی انجام شده بیان داشت : اقدامات زیادی توسط کار گروه تنظیم بازار انجام شده و در نهایت قیمت محصولات لبنی در استان به قیمت قبل بازگشته است که امید      می رود با همکاریهای چند جانبه و بخصوص همکاری که بین اتحادیه های دامداران استان و اتحادیه های صنایع لبنی و کارخانجات وجود دارد قیمت ها حفظ خواهد شد .


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67476
تعداد بازدیدها : ۱۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است