۱۳۹۶/۱۰/۰۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

کنسرسیوم های صادراتی فرش دستباف وگلاب و عرقیات در استان تشکیل گردید.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت :با توجه به خوشه های کسب و کار در استان که امکان سنجی آنها خاتمه یافته است ۳ کنسرسیوم صادراتی فرش دستباف ، گلاب و عرقیات و سنگ شمال فارس در استان با هدف تقویت توان صادرات و ورود به بازارهای صادارتی تشکیل گردیده است .

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری یداله رحمانی اظهار داشت : با توجه به قابلیت های استان فارس در زمینه های متعدد کسب و کار تاکنون 9 خوشه کسب و کار از جمله گلاب و عرقیات میمند ، سنگ شمال فارس ، رب گوجه وشوریجات فارس ، فرش دستباف ، شیرین بیان ، آب معدنی ، سنگ نی ریز ، تجهیزات پالایشگاهی و خرمای جنوب فارس امکان سنجی آن خاتمه یافته و مدیران با برنامه ریزی های متعدددر پی ورود به بازار جهانی جهت ارائه محصولات استان می باشد .
وی در ادامه بیان نمود : با تشکیل کنسرسیوم صادراتی فرش دستباف فارس نیز تصمیمات لازم به منظور تقویت توان صادرات استان جهت ورود به بازارهای صادراتی مورد هدف برنامه ریزی شده است.
رحمانی همچنین با اشاره به دبیرخانه خوشه های فرش دستباف ایران  بیان نمود : این دبیرخانه متشکل از 14 استان است که مرکزیت آن در فارس می باشد و به نوعی هدایت و راهبری دیگر استانهای کشور را نیز عهده دار می باشد .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار داشت : با ایجاد فروشگاه مشترک کنسرسیوم های خوشه های فرش کشور در چین ، ایجاد نمایشگاه و فروشگاه دائمی فارس در تهران ، ایجاد نمایشگاه و فروشگاه زنجیره های کنسرسیوم های خوشه فارس در سه نقطه اصلی استان ( شیراز ، آباده و فیروزآباد ) برنامه ریزیهایی از طرف کنسرسیوم جهت معرفی فرش دستباف استان صورت پذیرفته است .  
یداله رحمانی در ادامه افزود : در خوشه گلاب و عرقیات میمند فارس توانمندیهای این کنسرسیوم در راستای توسعه بازار، شرکت در نمایشگاه های عمان ، روسیه ، ایتالیا هدف گذاری شده و با راه اندازی فروشگاه در عمان زمینه حضور این رسته پرمشتری در  بازارهای هدف برنامه ریزی شده است .
 
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67483
تعداد بازدیدها : ۱۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است