۱۳۹۶/۰۹/۳۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

بهبود فضای کسب و کار با راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: برای جلوگیری از طولانی شدن فرایند صدور مجوز سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان فارس و تسریع در دریافت استعلامات مورد نیاز ، ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری از الزامات می باشد .

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری یداله رحمانی در هشتادمین جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری بیان نمود: از مزایای راه اندازی پنجره واحد می توان به ایجاد شفافیت ، تسریع و تسهیل امور مرتبط با صدور مجوزها و پاسخگویی به استعلام های مختلف اشاره نمود .
وی در ادامه اظهار داشت : از مهمترین مزایای پنجره واحد می توان زمان بندی مراحل اخذ مجوز و مدیریت زمان جهت حداقل نمودن این مراحل و همچنین به حداقل رساندن مراجعه های حضوری سرمایه گذاران به دستگاههای اجرایی می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اعلام نمود : پایش روند گردش درخواست ها به صورت بر خط و عدم استعلام های تکراری در دستگاههای اجرایی از دیگر مزایای این پنجره واحد می باشد یداله رحمانی خاطر نشان کرد : پنجره واحد سرمایه گذاری در استان فارس  به صورت فیزیکی ایجاد می شود و در آینده نزدیک سامانه مجازی این پنجره تشکیل خواهد شد و امکان تسهیل و تسریع در روند سرمایه گذاری را بیشتر از گذشته خواهد نمود.
وی در ادامه بیان نمود :نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های مسوول صدور مجوز در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مستقر گردیده اند تا حدکثر ظرف مدت 14 روز پس از تقاضای سرمایه گذار نسبت به پاسخگویی به مراجعین و صدور مجوزهای لازم اقدام گردد.
رحمانی  افزود : تمامی دستگاههای صادر کننده مجوز جهت راهنمای مراجعین، تصویری از مراحل اخذ مجوز و فرایند های مربوطه را در معرض دید نصب می نمایند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار داشت : در پنجره واحد سرمایه گذاری که با هدف کمک به توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار و تسهیل نمودن سرمایه گذاری داخلی و خارجی و همچنین بررسی و رفع موانع سرمایه گذاری طراحی شده است، تمامی موارد مرتبط با اخذ مجوز واستعلامات سرمایه گذاری بطور مستمر تا حصول نتیجه پیگیری می شود.
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67484
تعداد بازدیدها : ۱۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است