۱۳۹۷/۰۳/۲۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

۴۰۹۹ طرح در کمیته فنی اشتغال استان از محل اعتبارات روستایی و فراگیر بررسی شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در کمیته فنی اشتغال استان چهار هزار و ۹۹ طرح از محل اعتبارات روستایی و فراگیر، بررسی شده که از این تعداد دو هزار و ۵۸۴ طرح با مبلغ یک هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان مصوب شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه کمیته راهبری اشتغال استان بیان داشت: از تعداد طرح های بررسی شده در کمیته، دو هزار و 361 طرح به بانک های عامل معرفی شده اند که از این تعداد، 486 طرح به مبلغ 459 میلیارد تومان از محل اعتبارات فراگیر و 1875 طرح با مبلغ 531 میلیارد تومان از محل اعتبارات روستایی می باشد.
وی در ادامه با توجه به معرفی دو هزار 361 طرح به بانک های عامل، اظهارداشت: با اجرای دو هزار و 361 طرح، ایجاد تعداد 14 هزار و 561 نفر اشتغالزایی در استان فارس پیش بینی می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهارداشت: طرح های روستایی به بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار و طرح های فراگیر به بانک های  ملی، تجارت، صادرات، سپه، ملت، توسعه تعاون و رفاه کارگران معرفی شده اند.
رحمانی در ادامه با اشاره به میزان فراوانی طرح های مصوب و تفکیک طرح های روستایی و فراگیر، بیان داشت: بیشترین تقاضا در طرح های روستایی در رسته صنایع دستی، گلیم، گبه و فرش و در بخش  فراگیر در رسته گردشگری بوده است.
وی با اشاره به مشکلات بانکی موجود در مسیر اجرای طرح های روستایی و فراگیر، اظهار داشت: در پرداخت تسهیلات، بانک های عامل استان رویه های متفاوتی را در روند اجرای پرداخت، مدت زمان باز پرداخت و وثایق مورد نیاز دارند که این رویه ها باید به فوریت اطلاح شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: بعضی از بانک های عامل بر طرح های خاص در حوزه تسهیلات روستایی تمرکز دارند و این در حالی است که عمده اعتبارات طرح های روستایی به این بانک ها اختصاص داده شده و این مشکل باید بررسی و رفع شود.
رحمانی با توجه به بند ب ماده 10 دستور العمل تسهیلات روستایی که عنوان می دارد وثایق( قابل ترهین بر اساس قوانین ثبت اسناد) و تضامین قابل اخذ از متقاضی شامل سند منازل مسکونی روستایی، سند زمین کشاورزی و ... می باشد، تاکید داشت: بانک ها علی رغم این بند از دستور العمل، از متقاضیان در خواست سند ملک شهری می نمایند که متقاضیان روستایی را با مشکل رو به رو نموده و برطرف نمودن این مشکل با فوریت در دستور کار کمیته اشتغال قرار دارد.
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67598
تعداد بازدیدها : ۱۹۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است