۱۳۹۷/۰۴/۱۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

روزانه ۵ تن بار از طریق خط هوایی شیراز صادر می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با توجه به فراهم بودن کلیه ظرفیت های مورد نیاز در فرودگاه شیراز، بدون ارائه خدمات کارگو، روزانه پنج تن بار از طریق خطوط هوایی از شیراز به دیگر کشورها صادر می شود.

ه گزارش  دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه تامین زیر ساخت های فرودگاه شیراز به منظور توسعه صادرات، بیان داشت: با ساماندهی وضعیت موجود، بار صادراتی فرودگاه شیراز ظرف دو ماه آینده از پنج تن به حداقل 30 تن افزایش می یابد.
وی در ادامه افزود: تدابیری از سوی فرودگاه های استان به منظور فراهم نمودن هواپیمای کارگو و انجام پروازها به صورت منظم برای آن دسته از صادرکنندگانی که میزان مشخصی بار صادراتی به صورات روزانه، هفتگی و ماهانه تامین می کنند، صورت گرفته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی بلند مدت به منظور تامین بار صادراتی، اداره کل فرودگاه های استان با همکاری صندوق توسعه صادرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان طراحی یک واحد انبار بزرگ مجهز به سردخانه و سایر ملزومات، با ظرفیت حداقل 100 تن را ظرف مدت یک ماه صورت خواهند داد.  
رحمانی با تاکید بر این که اداره کل گمرکات استان باید ضوابط بسته بندی کالاها و محصولات صادراتی را طبق استاندارهای موجود انجام دهند، اظهارداشت: به منظور سهولت صادرات کالاهای ایران به خارج از کشور، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در خصوص صدور گواهی مبداء در محل فرودگاه شیراز مستقر شوند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67662
تعداد بازدیدها : ۱۷۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است