۱۳۹۷/۰۴/۲۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

تاکنون ۶۴۵ هزار تن گندم و گلزا در سال ۱۳۹۷ از کشاوزان استان فارس خریداری شده است

عاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت : از مجموع ۶۴۵ هزار تن محصولات کشاورزی خریداری شده به قیمتهای تضمینی سال ۹۷، مقدار۶۱۵.۴۷۱ تن گندم و ۲۹.۱۶۱ تن کلزا تاکنون از شهرستان های استان فارس خریداری شده است که ۵۰ درصد این مقدار نیز به سیلو ها حمل و بارگیری شده است .

به گزارش دفتر دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه خرید تضمینی گندم و کلزا ی استان فارس بیان داشت : از مجموع 615.471 تن گندم خریداری شده مقدار 588.332 تن معادل 96 درصد ثبت سامانه خرید شده است .
وی در ادامه افزود : تاکنون 53 درصد کل بهای گندم خریداری شده و 84 درصد بهای کلزا توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است .
یداله رحمانی در ادامه عنوان داشت : تاکنون مبلغ 4.128میلیارد ریال بابت گندم و 624 میلیارد ریال بابت کلزا پرداخت شده است .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس با توضیح در مورد عاملان خرید تضمینی گندم و کلزا استان فارس تا تاریخ 23 تیرماه  بیان داشت : 60 درصد گندم خریداری شده توسط اداره غله وخدمات بازرگانی استان و 40 درصد توسط تعاون روستایی استان انجام شده است  و همچنین 100 درصد خرید کلزا توسط اداره غله و خدمات بازرگانی صورت پذیرفته است .
گفتنی است در این جلسه مسائل و مشکلات بارگیری گندم و گلزا از شهرستان های استان و حمل به سیلوها  مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی جهت رفع این موانع و مشکلات پیشنهاد گردید.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67726
تعداد بازدیدها : ۱۸۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است