۱۳۹۷/۰۷/۰۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

کنسرسیوم شیرین بیان فارس تشکیل می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: کنسرسیوم شیرین بیان فارس به منظور هم افزایی و ساماندهی تامین مواد اولیه در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس یداله رحمانی در جلسه میز ملی توسعه صادرات محصول پودر و عصاره شیرین بیان، با اشاره به اهمیت ورود موقت ریشه شیرین بیان با توجه به نقش مهم آن در تامین مواد اولیه کارخانه ها، اظهار داشت: به منظور کشت شیرین بیان در استان فارس، جهاد کشاورزی مطالعات اولیه را انجام داده است و ان شاءالله برنامه کشت 500 الی یک هزار و 500 هکتار شیرین بیان تا پایان سال 1397 عملیاتی می شود.
وی با اشاره به اخذ مقام نخست جهانی صادرات پودر و عصاره شیرین بیان توسط ایران، افزود: اتحادیه ملی شیرین بیان ایران و میز ملی توسعه صادرات محصولات شیرین بیان استان فارس باید راهکارهای لازم به منظور حفظ جایگاه کنونی را ارائه کنند و این راهکارها باید در استان عملیاتی شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری فارس به نقش استان فارس در تهیه پودر و عصاره شیرین بیان و صادرات این محصول اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار می رود که با برنامه ریزی های انجام شده پژوهشکده شیرین بیان ایران در شیراز تاسیس شود.
رحمانی در خصوص مشکلات انتقال ارز حاصل از صادرات که در بخشنامه مورخ 20 شهریور ماه 1397 بانک مرکزی منعکس شده است، گفت: امید می رود که با ارائه راهکارهای لازم توسط اتحادیه شیرین بیان ایران در شرایط فعلی، کمک شایان توجهی به امر صادرات این محصول صورت گیرد.  
گفتنی است در این جلسه آزادی رئیس اتحادیه ملی شیرین بیان ایران و دبیر میز کشوری، مطالبی پیرامون مشکلات حوزه شیرین بیان ارائه کرد و موانع و مشکلات صادرات شیرین بیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 69160
تعداد بازدیدها : ۲۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است