۱۳۹۸/۰۲/۲۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

حمایت جدی از مشاغل نوپا و فناورو استارت آپ ها صورت می پذیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت : با توجه به جدید و نوپا بودن بعضی از فعالیت ها که غالبا بر پایه فناوری اطلاعات شکل می گیرد لازم است هم پارلمان بخش خصوصی(اتاق بازرگانی،اتاق اصناف واتاق تعاون ) و هم بخش های دولتی به حمایت از این مشاغل بپردازند .

به گزارش دفتر جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری بیان داشت: با توجه به اینکه مشاغل نوپا با سرمایه های نسبتا کم، اشتغال زیادی را به ویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها ایجاد می نمایند، در نتیجه با برنامه ریزی های صورت گرفته حمایت های لازم تمامی بخش های خصوصی و دولتی به صورت جدی آغاز می شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حمایت از سرمایه گذاران، این مرکز باید به عنوان میز خدمت سرمایه گذاری عمل نماید و تا به ثمر رسیدن طرح هابه مرحله بهره برداری پیگیری جدی نماید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری فارس با توجه به مشکلات سرمایه گذاران در بخش های مختلف، همچنین مشاغل نوپا اظهار داشت : تیم کارشناسی کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری باید مشکلات عمده متقاضیان اخذ مجوز را از طریق تحلیل نتایج و بازخوردهای جلسات کمیته جذب شناسایی ، احصاء و طی  یک برنامه ریزی منسجم در رفع آنها تلاش نمایند .
یداله رحمانی در خصوص سرمایه گذاری هایی که به صورت زنجیره ارزش هستند عنوان داشت : در بخش هایی مثل کشاورزی توجه به تولیداتی که می توانند ما را از واردات کالاهای مشابه بی نیاز کند با توجه به تامین نیازهای داخل کشور ضروری است .
رحمانی در ادامه افزود: تمامی کارشناسان دستگاه ها موظفند به سرمایه گذاران مشاوره تخصصی بدهند و سرمایه گذار را به به سمت ورود فناوری های جدید در ساختار تولید و کاهش مصرف نهاده ها در فرایند تولید و نهاد سازی هدایت نمایند.
گفتنی است در این جلسه با 5 دستور کار مشکلات سرمایه گذاران مورد بررسی و پیشنهادات لازم جهت رفع مشکل ارائه گردید.
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 72708
تعداد بازدیدها : ۱۹۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است