۱۳۹۸/۰۳/۰۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

۱۵۱ طرح توسط کمیته نظارت استان بازدید شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با توجه به بازدید کمیته نظارت استان از طرح های اشتغال پایدار فراگیر ، روستایی و عشایری این کمیته در سال ۱۳۹۷ از ۱۱۵ طرح و در سال ۱۳۹۸ از ۳۶ طرح بازدید داشته است که از این مجموع ۵۶ طرح به بهره برداری رسیده و ۹۲ طرح در دست ساخت است و از طرح های مذکور تعداد ۱۰۸ طرح ایجادی ، ۳۲ طرح توسعه ای و ۱۱ طرح در گردش می باشد .

به گزارش دفتر جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه سی و پنجمین شورای راهبری اشتغال بیان داشت : همزمان با نظارت کمیته استان بر طرح ها ، فرمانداران ، بخشداران و دهیاران نیز به عنوان ناظر از طرح های در حال اجرا بازدید دارند که از تعداد دو هزار 218 طرح اشتغال روستایی که در سامانه کارا بعنوان طرح هایی که تسهیلات خود را بطور کامل دریافت نموده اند تعداد 396 طرح  ; که تسهیلات بالاتر از 50 میلیون دریافت نموده اند به مبلغ 90 میلیارد تومان انتخاب گردیده است که از این تعداد 268 طرح به بهره برداری کامل رسیده ، تعداد 96 طرح در حال ساخت بوده و تعداد 32 طرح دارای انحراف کامل اعلام گردیده است.
وی در ادامه افزود : طرح های اشتغال روستایی متعهد ، برآورد یک هزار و 355 نفر ایجاد اشتغال شده است که طبق نظرات تیم بازرسی یک هزار و 324 نفر اکنون مشغول به کار می باشند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با توجه به طرح های مصوب ومنعقده بانکها اظهار داشت: تعداد چهار هزار و 423 طرح با مبلغ نوزده هزارو 464 میلیارد تومان از طرح های اشتغال روستایی و عشایر ، فراگیر و نهادهای حمایتی مصوب بانک وتعداد چهار هزار و 27 طرح با مبلغ 575 میلیارد تومان منعقده بانک ها و موسسات عامل می باشد .
یداله رحمانی با توجه طرح هایی پرداختی توسط بانک ها و موسسات عامل  بیان داشت :  سه هزار و 843 طرح اشتغال روستایی وعشایری ، فراگیر و نهادهای حمایتی با مبلغ 458.3 میلیارد تومان پرداخت شده است .
رحمانی در خصوص ارزش منابع ابلاغ شده به موسسات عامل وتسهیلات مصوب و پرداختی آنها بدون احتساب طرح های حمایتی عنوان داشت : منابع ابلاغ شده سهم استان فارس یک هزار و 379 میلیارد تومان می باشد که تاکنون 793 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در ادامه افزود: منابع ابلاغ شده سهم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری 346 میلیارد تومان می باشد که مبالغ 326 میلیون ریال تخصیص داده شده است و در طرح اشتغال فراگیر مبلغ یک هزار و 33 میلیون ریال منابع ابلاغ شده که مبلغ 467 میلیون ریال تخصیص داده شده است .
یداله رحمانی در خصوص میزان سهمیه ابلاغی و تخصیصی دستگاههای حمایتی اظهار داشت : میزان سهمیه ابلاغی سه دستگاه حمایتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی ( ره) مبلغ 137 میلیارد تومان بوده که به طور صد در صد به بانک ها و موسسات عامل تخصیص داده شده است .
رحمانی در ادامه با توجه به مبالغ پرداخت شده توسط بانک ها و موسسات عامل به نهاد های حمایتی افزود: تعداد یک هزار 465 طرح نهاد های حمایتی  با مبلغ 71.8 میلیارد تومان پرداخت گردیده است .


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 72709
تعداد بازدیدها : ۱۹۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است