۱۳۹۷/۰۲/۳۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

ارزیابی استاندارد تمامی واحدهای صنعتی ، کشاورزی و ... در استان به صورت مستمر در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت : تمامی واحدهای کشاورزی ، صنعتی و ... با برنامه ریزیهای انجام شده در سال گذشته مورد بررسی اداره کل استاندارد استان قرار گرفته است و این واحدها مکلف به رعایت کردن استاندارهای لازم می باشند .

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس یداله رحمانی در اولین جلسه شورای استاندارد سال    97اظهار داشت:  با توجه به بررسی آخرین وضعیت استاندارد و پروانه بهداشتی واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان بیش از از 402 واحد بررسی شده که 110 واحد مشمول استاندارد اجباری می شوند و در حال اخذ  این استانداردها می باشند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت واحد کنترل کیفی واحدهای صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی عنوان داشت:    402 واحد در این حوزه بررسی شده که 65 واحد در حال پیگیری جهت استقرار واحد کنترل کیفی در واحد تولیدی خود می باشند و مابقی دارای واحد کنترل کیفی هستند.  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس  همچنین در خصوص واحدهای صنعتی گفت: در این حوزه 843 واحد بررسی شده که 132 واحد فاقد QC می باشند و با بازدیدهای انجام شده و دستور العمل های ارائه شده  ، این واحد ها در حال اخذQC    می باشند .
یداله رحمانی با توجه به شعار سال اشاره داشت : اداره کل استاندارد استان فارس باید سیاست ها و اقدامات لازم را جهت تحقق شعار سال 97 را انجام دهد.
رحمانی در ادامه از کلیه دستگاههای اجرایی که به نوعی در صدور مجوز تولید کالا یا ارائه خدمات مسئولیت دارند  خواستند که طبق ماده 16 قانون متقاضیان را ملزم به رعایت استاندارد نمایند .
وی در ادامه بیان داشتند: سازمان های صنعت ، معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی ، شرکت برق منطقه ای ، آب وفاضلاب شهری و روستایی از ارائه هر گونه تسهیلات و خدمات به واحد های تولیدی فاقد نشان استاندارد خودداری نمایند .
گفتنی است در این جلسه سازمان های صنعت ، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی گزارشی تفضیلی از بازدید از واحد های تولیدی و چک کردن استانداردها را ارائه نمودند .


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 67464
تعداد بازدیدها : ۷۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است