۱۳۹۷/۰۶/۱۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

خرید کالا و خدمات فاقد استاندارد توسط دستگاه های اجرایی ممنوع است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت : دستگاههای اجرایی موکلفند از خرید هر گونه کالا و خدمات مشمول استاندارد اجباری که فاقد علامت استاندارد ملی ایران باشد خودداری کنند.

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در دومین جلسه شورای استاندارد سال 97، اظهارداشت: طبق ماده 155 برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور، کلیه دستگاه های اجرایی موکلفند در اجرای پروژه های فنی و عمرانی خود ضوابط، مقررات و معیارهای فنی و استاندارهای ملی را رعایت کنند.
وی ادامه داد: کلیه دستگاه های اجرایی طبق ماده 16 که به نوعی در صدور مجوز تولید کالا یا ارایه خدمات مسئولیت دارند، باید متقاضیان را ملزم به رعایت استانداردها کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در ادامه با اشاره به تعداد پروانه های استاندارد معتبر موجود در استان فارس، افزود: تعداد یک هزار و 573 پروانه استاندارد معتبر برای سه هزار و 404 فرآورده وجود دارد که یک هزار و 260 واحد تولیدی را تحت پوشش قرار می دهد.
رحمانی با اشاره به اهمیت کمیته استانداردسازی محصولات کشاورزی فارس، اظهارداشت: کمیته استانداردسازی محصولات کشاورزی از سال 1392 با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس تشکیل شده و تواسته است با برگزاری جلسات آموزشی مباحث استانداردسازی و شناسایی چالش ها و نقاط قوت استان، پروپوزال های پژوهشی را در حوزه محصولات کشاورزی تدوین کند.
وی در ادامه افزود: با توجه به گستردگی مشکلات بخش خصوصی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان فارس در استاندارد سازی کالا و خدمات،  از سال 1396 دفتر استانداردسازی نیز زیر نظر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس راه اندازی گردید.
رحمانی هدف از تشکیل دفتر استانداردسازی را تشریح و عنوان داشت: استفاده از ظرفیت تشکل ها و بخش خصوصی در اجرایی کردن استانداردها در سطح ملی و بین المللی و همچنین ارتقای آگاهی فعالان اقتصادی نسبت به استانداردسازی از مهم ترین اهداف این کمیته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس با اشاره به مهم ترین اقدامات انجام شده در دفتر استاندارد سازی اظهار داشت: تشکیل کارگروه های تخصصی تدوین استاندارد در حوزه های صنایع غذایی و تبدیلی، سموم و کود، امور دام، شیمی و پتروشیمی و خدمات، تدوین استاندارد ملی شش آفت کش، کارشناسی پیش بندهای مصوب در تدوین استاندارد پوره گوجه فرنگی و کارشناسی پیش نویس تجدید نظر استاندارد آبلیمو و... از مهم ترین اقدامات انجام شده در این دفتر است.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 68844
تعداد بازدیدها : ۲۴۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است