۱۳۹۷/۰۷/۰۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

۲۲ طرح ملی اشتغال فراگیر و روستایی استان فارس با مبلغ ۲.۶۶۹میلیارد ریال در کارگروه فنی اشتغال کشور به تصویب رسیده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت : تاکنون ۲۲ طرح اشتغال روستایی وفراگیر ملی با مبلغ ۲.۶۶۹ میلیون ریال در کمیته فنی کشور به تصویب رسیده که از این مقدار ۲.۳۱۵میلیون ریال سرمایه ثابت و ۵۳۴ میلیون ریال سرمایه در گردش می باشد ودر مجموع پیش بینی می شود ۱۹۸۶ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی ایجاد شود .

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس یداله رحمانی در بیست و ششمین جلسه شورای راهبری اجرای طرح های اشتغال فراگیر و روستایی استان فارس بیان داشت : طرح های بررسی شده در کمیته فنی اشتغال استان از محل اعتبارات روستایی و فراگیر تا تاریخ 26 شهریور ماه 97 بالغ بر هفت هزار و951 طرح می باشد که پنج هزار و841 طرح با مبلغ چهار هزار 210 میلیارد تومان مصوب شده است .
وی در ادامه افزود : یک هزار و 366 طرح با مبلغ یک هزار 211 میلیارد تومان از طرح های فراگیر وچهار هزار 451 طرح با مبلغ یک هزار 424 میلیارد تومان از طرح های روستایی به بانک های عامل معرفی شده است .
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری فارس با اشاره به آخرین وضعیت سامانه کارا ، در استان فارس اظهار داشت : 19 هزار و979 درخواست در سامانه کارا ثبت شده است که پنج هزار و 456 طرح جهت تکمیل در دست متقاضی وجود دارد و تعداد پنج هزار و841 طرح با مبلغ تصویبی 4.210 میلیارد تومان توسط کمیته فنی اشتغال استان مصوب گردیده است. همچنین 47 طرح نیز در دست بررسی کارگروه اشتغال ملی کشور قرار گرفته است .
یداله رحمانی در خصوص نسبت جذب اعتبارات  اشتغال پایدار روستایی به سهم ابلاغی بانک های عامل استان فارس تا تاریخ 26 شهریور ماه سال 1397 عنوان داشت: این نسبت در استان 84.90 درصد می باشد و مابقی اعتبارات نیز با توجه به طرح های مصوب بانکی که 1.5 برابر اعتبارات ابلاغی است ، به محض تکمیل پرونده توسط متقاضیان در روزهای آتی به طور کامل جذب و پرداخت می شود.  
گفتنی است در این جلسه بانک های عامل گزارشات خود مبنی بر تعداد طرح های مصوب ، طرح های انعقاد قرارداد شده و میزان پرداختی ها از محل اعتبارات طرح های روستایی و فراگیر را تشریح نمودند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 69159
تعداد بازدیدها : ۱۵۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است