معاونت هماهنگی امور اقتصادی- دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس :

۳۴ مگاوات نیروگاه خورشیدی در فارس به بهره برداری رسیده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: ۳۴ مگاوات نیروگاه خورشیدی با دو هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در فارس به بهره برداری رسیده است.

به گزارش دفتر جذب و حمایت ازسرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه 135 کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان بیان داشت: این نیروگاه ها شامل نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در شهرستان های آباده، اقلید و خرامه و 4 مگاواتی در شهرستان سروستان می باشد و با توجه به بهره برداری رسیدن این نیروگاه ها، سهم استان فارس در احداث نیروگاه های خورشیدی از سال 1394 تاکنون 12 درصد است.
وی افزود البته به زودی نیز سه نیروگاه خورشیدی دیگر با ظرفیت 30 مگاوات مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس با اشاره به اهمیت راه اندازی نیروگاه های تجدیدپذیر، اظهارداشت: اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است که می توان به تشکیل کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری با محوریت احداث نیروگاه های تجدیدپذیر، روشمندی گردش کار در ارگان های مرتبط با صدور مجوزهای مربوطه، زمانبندی رسیدگی و گردش کار جهت تسریع در پاسخگویی و تشکیل کارگروهی به منظور شناسایی و بررسی اراضی مستعد از جمله منابع طبیعی، شهرک های صنعتی و ....به منظور احداث نیروگاه خورشیدی اشاره داشت.
وی در ادامه افزود: تاکنون 283 موافقت نامه با ظرفیت سه هزار و 363 مگاوات صادر شده است و با توجه به حذف مواردی که متقاضیان قادر به انجام تعهدات خود نبوده اند، در حال حاضر 229 موافقت نامه صادر شده و فعال با ظرفیت دو هزار 850 مگاوات در استان فارس موجود است.  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در خصوص استفاده بهینه از ظرفیت های استان جهت راه اندازی نیروگاه های تجدید پذیر عنوان داشت : کارگروهی به منظور شناسایی و بررسی اراضی مستعد از جمله منابع طبیعی، شهرک های صنعتی تشکیل شده و در حال فعالیت است.
رحمانی با توجه چالش های موجود در راه اندازی نیروگاه های خورشیدی اظهار داشت: مهم ترین چالش های پیش رو عبارتند از عدم حضور نیروگاه های خورشیدی در پیک مصرف شب، تغییرات نرخ ارز و افزایش قیمت تمام شده و هزینه احداث نیروگاه های خورشیدی که باعث عدم ایجاد انگیزش جهت سرمایه گذاران می شود. 
 


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 72318
تعداد بازدیدها : ۲۲۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

لینک های مفید

    لینک ۱

آمار سایت
کل بازدیدکنندگان ۷۴۱۳ نفر
بازدید امروز ۲۵
/* */