معاونت هماهنگی امور اقتصادی- دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس

تاکنون ۶۴۵۸۶۰ تن گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان در سطح استان فارس خریداری شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: از زمان فصل برداشت گندم تاکنون مقدار ۶۴۵ هزار و ۸۶۰ تن گندم از کشاورزان استان فارس خریداری شده است و کار خرید در مناطق شمالی استان که به علت سردسیر بودن زمان برداشت گندم طولانی تر می باشد همچنان ادامه دارد.

به گزارش دفتر جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی در جلسه  ستاد هماهنگی خرید گندم استان بیان داشت: با توجه به فصل برداشت گندم در سطح  استان فارس، کلیه مراکز خرید گندم مربوط به شرکت های تعاون روستایی و سازمان غله استان  آماده دریافت و خرید گندم از کشاورزان می باشند.
وی افزود: نظارت دقیق بر خرید گندم  توسط بازرسین و عوامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 و بازرسین  سازمان جهاد کشاورزی فارس و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان صورت می گیرد.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: با توجه به وجود واسطه ها و دلالان که اقدام به خرید و فروش غیر قانونی گندم می نمایند، حمل و نقل گندم تنها با مجوز سازمان غله و خدمات بازرگانی  صورت می گیرد و کارخانجات نیز بایستی هماهنگی لازم را با شرکت غله به عمل آورند.
رحمانی همچنین به کشاورزان توصیه کرد که گندم خود را فقط به مراکز مجاز خرید گندم تحویل دهند و جهت جلوگیر ی از عواقب احتمالی، از فروش گندم خود به دلالان و واسطه ها خود داری نمایند.
یداله رحمانی اظهار کرد: تاکنون مبلغ 10400 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده است که 94 درصد بهای گندم خریداری شده است؛ همچنین تاکنون بیش از 25 هزار تن کلزا و سه هزار و 66 تن گلرنگ نیز  در سال زراعی جاری از کشاورزان خریداری و بهای آن کامل پرداخت شده است.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 73954
تعداد بازدیدها : ۱۴۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

لینک های مفید

    لینک ۱

آمار سایت
کل بازدیدکنندگان ۱۷۷۸ نفر
بازدید امروز ۲۳