معاونت هماهنگی امور اقتصادی- دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس :

بازدید اعضای کارگروه رفع موانع تولید از طرح استحصال اتان در شهرستان مهر/ مشکلات این پروژه در حال رفع است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در بازدید اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر مسائل این طرح مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، یداله رحمانی با بیان این که طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر یکی از طرح های 23 گانه اقتصاد مقاومتی استان بوده و با سرمایه گذاری بیش از 9 هزار میلیارد تومانی و با پیشرفت فیزیکی بیش از 86 درصد در دست اجرا است، اظهارداشت: این واحد با هدف جلوگیری از خام سوزی گاز به عنوان یکی از منابع انرژی استان، ایجاد ارزش افزوده، توسعه مناطق جنوبی استان و تقویت سازندگان و پیمانکاران داخلی ساخته می شود.

وی با اشاره به این که طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر با بهره گیری از 661 میلیون دلار منابع ارزی صندوق توسعه ملی در حال اجراست ، ادامه داد: این طرح سالانه بیش از 19.3 میلیون تن محصول تولید می کند که شامل 16 میلیون تن متان، 1.3 میلیون تن اتان، 1.6 میلیون تن پروپان،  4. میلیون تن بوتان و یک میلیون تن میعانات گازی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به این که تولیدات اتان، متان، بوتان و میعانات گازی تولید شده در این واحد از طریق خط لوله ای که از محل پروژه تا عسلویه در دست احداث است منتقل خواهد شد ، گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار نفر در این پروژه شاغل هستند.

رحمانی با بیان این که طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر در سند پیشران توسعه استان نیز درج شده است ، تصریح کرد: برنامه ریزی می شود این پروژه در سفر رئیس جمهوری به استان فارس به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به این که مهم ترین مشکلات این طرح در بخش تحصیل اراضی به ویژه در ارتباط با اشخاص حقوقی مانند اوقاف ، جهادکشاورزی و راه و شهرسازی لارستان بود که در کیلومتر 9 تا 18 در حال پیگیری است، گفت: امیدواریم با تصمیمات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و با پیگیری فرماندار و سایر دستگاه های اجرایی در آینده نزدیک شاهد رفع معارضین و اتمام خط انتقال این پروژه به عسلویه باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس یکی دیگر از موانع پیش روی طرح استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر را مشکلات گمرکی به ویژه در زمینه ترخیص تجهیزات مربوط به تکمیل طرح از بنادر استان بوشهر و بندرعباس برشمرد و افزود: مدیرکل گمرک استان فارس از طریق تعامل با استان های همجوار نسبت به تسهیل در ترخیص این تجهیزات و انتقال آن ها به محل پروژه اقدامات لازم را صورت خواهد داد.

رحمانی همچنین از بازدید کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از پالایشگاه بنزین پتروپیمان دانا خبر داد و گفت: این طرح با 56 درصد پیشرفت در شهرستان مهر در دست اجرا است.

وی با بیان این که کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس برای رفع مشکلات پالایشگاه بنزین مهر تصمیماتی مانند اعطای تسهیلات در قالب کنسرسیومی متشکل از بانک های صنعت و معدن و پست بانک اتخاذ کرده است، ادامه داد: امیدواریم با پیگیری سرمایه گذار و همکاری تنگاتنگ بانک عامل و پیگیری و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، موانع پیش روی این پروژه تا پایان آبان ماه برطرف شده و شاهد تکمیل بخش های باقیمانده این پروژه و بهره برداری از آن باشیم.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

کد خبر : 75444
تعداد بازدیدها : ۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

لینک های مفید

    لینک ۱

آمار سایت
کل بازدیدکنندگان ۱۷۸۵ نفر
بازدید امروز ۳۰